چگونه بعد از ورزش پوست صورت را پاکسازی کنیم؟

۱۲
آذر


چگونه بعد از ورزش پوست صورت را پاکسازی کنیم؟

admin

جهت سلامت و زیبایی پوست در پایان یک ورزش سخت می توانیم به صورت خود بخور دهیم. بخور دادن باعث افزایش جریان خون را در صورت و باز شدن منافذ پوست میشود و به کمک آن میتوان پوست را از آلودگی ها پاکسازی کرد .

برای این کار ابتدا صورت را در معرض بخار قرار می دهیم سپس برای از بین بردن آلودگی ها ماسک استفاده می کنیم و در مرحله آخر تونر و مرطوب کننده استفاده می کنیم.

این کار موجب میشود پوست صورت شاداب بماند و براثر آلودگیهای موجود در مکانهای ورزشی دچار التهاب و جوش نشود.

روش کامل بخور صورت

 

آب را داخل قابلمه ریخته و بجوشانید پیش از بخور دادن ، آرایش و آلودگی ها صورت را با شوینده و آب ولرم تمیز بشوئید ، زیرا با بخور منافذ باز می شود و هر آلودگی در صورت به راحتی وارد منافذ شده و باعث التهاب و جوش زدن صورت می شود.

اما به یاد داشته باشید ،صورت را قبل از بخور لایه برداری نکنید زیرا باعث التهاب پوست می شود. پس از شستشو صورت را با حوله نرم خشک کنید.

حتما نیاز نیست چیزی به آب اضافه کنید اما اگر می خواهید فواید خاصی برای پوست داشته باشد می توانید از گیاهان و یا اسانس های روغنی استفاده کنید.

برای بخور انرژی بخش اسانس علف لیمو یا نعنا استفاده کنید.

برای بخور آرامش بخش اسانس اسطوخودوس یا بابونه استفاده کنید.

برای بخور سرد اسانس نعنا یا اکالیپتوس استفاده کنید.

برای بخور ضد استرس اسانس ترنج یا چوب صندل استفاده کنید.

سپس روی سرتان یک حوله بیندازید و صورت را به مدت ۱۰ دقیقه بالای ظرف بخار قرار دهید. چشم ها را ببندید نفس عمیق بکشید و اجازه دهید بخار منافذ صورت را باز کند.

صورت را بیش از حد بخور ندهید یا به ظرف بخار نزدیک نکنید زیرا باعث التهاب پوست می شود.

بعد از بخور از ماسک استفاده کنید.

 

بعد از بخور دادن صورت برای پاکسازی پوست از ناخالصی ها و آلودگی ها میتوانید از ماسک عسل استفاده کنید.اما اگر دوست ندارید ماسک استفاده کنید بعد از بخور دادن صورت را بشوئید.

 

برای بستن منافذ پوست از تونر استفاده کنید.

 

حالا زمانش رسیده که منافذ پوست را ببندیم. استفاده از تونر بعد از بخور باعث تازگی و شادابی پوست می شود. با استفاده از پنبه تونر را به قسمت های پیشانی، بینی  و گونه ها بمالید.

سرکه سیب یک تونر کاملا طبیعی است که می توانید امتحان کنید.

از آب لیمو هم می توانید به عنوان تونر استفاده کنید. فقط قبل از استفاده ابتدا مقداری به یک قسمت از پوست بزنید تا از حساس نبودن پوست مطمئن شوید.

 

نوبت مرطوب کننده است.

 

آخرین مرحله استفاده از مرطوب کننده است زیرا بخور صورت را خشک می کند. می توانید هم از مرطوب کننده استفاده کنید و هم از روغن هایی مثل روغن جوجوبا، نارگیل یا روغن آرگان. هنگام استفاده از مرطوب کننده ها بسیار مراقب باشید که در مواد تشکیل دهنده آن ها از مواد شیمیایی استفاده نشده باشد.

 

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹