چند حقیقت در مورد رژیم درمانی و تناسب اندام بخوانید

۱۹
مهر


چند حقیقت در مورد رژیم درمانی و تناسب اندام بخوانید

admin

ما در عصری زندگی میکنیم که بیشتر کارها با ماشینها انجام میشود و هرچه به جلو پیش میرویم میزان استفاده ما از رباتها بیشتر و بیشتر میشود . در گذشته اجداد ما دارای سبک زندگی مناسبی بودند به طوریکه بیش از نیمی از روز را در حال انجام فعالیت بدنی بودند و به این ترتیب کالری دریافتی ، در طول روز تبدیل به انرژی می شد و کمتر کسی دچار اضافه وزن و بیماریهای ناشی از این عارضه بود .

اما امروزه بیش از نیمی از مردم ما با مشکلی به نام کنترل وزن روبرو هستند.کنترل وزن و چاقی فقط جنبه زییایی و تناسب اندام ندارد. بلکه به عنوان یک عامل موثر و قابل کنترل در خیلی از بیماریهای جامعه امروز می‌باشد مانند: دیابت، افزایش چربی‌‎های خون، کبد چرب، بیماری‌های قلبی و عروقی، افزایش فشار خون و اختلالات هورمونی از قبیل سندرم تخمدان پلی کیستیک و…

رژیم های غیر اصولی نگیرید

ولی متاسفانه امروزه ارائه رژیم‌های نادرست توسط افراد غیر متخصص عوارض جبران ناپذیری را ایجاد کرده است.افزایش وزن مشکلی نیست که یک روزه ایجاد شده باشد، که یک روزه حل گردد. از طرف دیگر شما برای کاهش وزن و نگاه داشتن وزن طبیعی همیشه نیازمند یک برنامه غذایی ثابت و یک متخصص تغذیه که همه چیز را به شما دیکته نماید، نیستید. قطعا رژیمهایی که فقط به شمارش کالری میپردازد ،  درست نیست ،در واقع رژیم درمانی فقط شمارش کالری نیست ، بلکه اصلاح سبک زندگی شامل رژیم غذایی، افزایش فعالیت بدنی و تغییر رفتارهای نادرست غذایی و رفتارهای نادرست در شیوه زندگی است.

در ایجاد “افزایش وزن”، “چاقی” و “لاغری” اگرچه مانند هر استعداد درونی، زمینه ژنتیک یک عامل موثر می‌باشد ولی این به معنای تسلیم شدن نمی‌باشد. اگرچه شما با وزن طبیعی فاصله زیادی دارید،اما کافی است شروع کنید چرا که با تغییر سبک زندگی حتی قبل از رسیدن به وزن طبیعی شما آثار مفید در کنترل قند، چربی و نیز اختلالات هورمونی وابسته به چاقی را خواهیددید.

کلام آخر

 

تغییر سبک زندگی، مناسب‌ترین راه در درمان چاقی و بیماری‌های متابولیک وابسته به آن مانند دیابت، کبد چرب و افزایش چربی‌های خون می‌باشد.

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹