پیلاتس ، ورزشی برای اصلاح فرم بدن !

۲۸
مهر


پیلاتس ، ورزشی برای اصلاح فرم بدن !

admin

پیلاتس یکی از ورزشهایی است  که با انجام حرکات کششی قدرتی ، مستقیما ستون فقرات را تحت تاثیر قرار میدهد. به این ترتیب باعث میشود که ستون فقرات فرد ورزشکار و سالم در هرجهتی قابل چرخش باشد.

پس بهتر است برای اصلاح فرم بدنتان همین الان دست بکار شوید و حرکات زیر را برای شروع یه حرکت بزرگ انجام دهید.

قدم اول : صاف بایستید و نفس بکشید

صاف بایستید، پاها را به عرض شانه ها باز کنید، نفس عمیق بکشید، شانه ها را باز کرده و عقب بدهید و سر به سمت بالا کشیده شود. برای خیلی ها این روش ایستادن کار زیاد راحتی نیست اما نگران نباشید اگر ورزش هایی مثل پیلاتس برای ستون فقرات انجام دهید طرز صحیح ایستادن و نشستن را یاد می گیرید.

قدم دوم : حرکات زیر را به طور مرتب تکرار کنید

با انجام این تمرینها ، عضلات خود را منعطف و قوی می کنید ، پس می توانید صحیح بایستید. این تمرین ها را هفته ای ۳ مرتبه به مدت ۲۰ دقیقه انجام دهید. این نرمشها و ورزش پیلاتس به درمان کمر درد و خستگی کمتر کمک می کند.

حرکت سجده

این تمرین برای ریلکسیشن نیز انجام می شود. روی زانوها بنشینید. انگشت های شست پا را به هم بچسبانید. وقتی نفس را بیرون می دهید بدن را به سمت پایین بکشید سپس دست ها را جلو بکشید و آرام نفس بکشید. استخوان دنبالچه را عقب و جلو بکشید و سینه را به سمت زمین هدایت کنید.

تمرین کشش گربه

این تمرین تحرک ستون فقرات را تقویت می کند. به حالت چهار دست و پا بنشینید. هنگام دم پشت را خم کنید و سر را تا جایی که می توانید بالا بکشید و استخوان دنبالچه را به سمت عقب و بالا بکشید. هنگام بازدم ستون فقرات را گرد کنید و سر را به سمت پایین بکشید.

حرکت تعادل میز

در این تمرین هم باید روی چهار دست و پا باشید. هنگام دم پای چپ و دست راست را بلند کنید و بکشید. ۱۰ الی ۲۰ ثانیه نگه دارید و دست و پاها را عوض کنید.

حرکت کششی

این تمرین برای کشش ستون فقرات است. صاف بایستید و هنگام بازدم بدن را پایین بیاورید و سر را به سمت زمین بکشید. باسن را بالا بکشید و ستون فقرات را صاف کنید بدون این که به گردن فشاری وارد شود. ۵ الی ۷ نفس عمیق بکشید و به حالت اولیه برگردید.

چرخش در حالت خوابیده

این هم یکی دیگر از تمرین های کششی ستون فقرات است. به پشت دراز بکشید. دست ها باز و کف دست ها به سمت زمین.  پاها را بلند کنید زانو را خم کنید. هنگام بازدم کف دست ها را روی زانوها قرار دهید و زانوها را پایین آورده و به یک سمت بچرخید.

پلانک

 

این تمرین هم برای کشش ستون فقرات است. تمرین را با حالت پلانک شروع کنید و بدن را صاف بکشید. هنگام بازدم باسن را بالا بدهید و مطمئن شوید که پشت کاملا صاف است. و به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه در همین حالت بمانید.

حرکت درخت خمیده

این تمرین برای پیشرفت تعادل عالی است. برای شروع بایستید، پاها را به عرض شانه ها باز کنید و استخوان دنبالچه به سمت پایین باشد. هنگام دم دست ها را بالا ببرید و هنگام بازدم بدون این که پاها را تکان دهید به یک طرف خم شوید. به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه در همین حالت بمانید.

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹