درباره تیپ بدنی خود و رژیم غذایی مناسب آن چه میدانید؟

۰۸
مهر


درباره تیپ بدنی خود و رژیم غذایی مناسب آن چه میدانید؟

admin

در کل می توان تیپ بدنی افراد را به گروه مستطیل ، سیب ، گلابی ،ساعت شنی طبقه بندی کرد افراد در هر گروهی که قرار بگیرند می توانند با رعایت رژیم غذایی و ورزش مناسب دارای اندامی متناسب باشند.

تیپ بدنی مستطیل

باسن کوچک و کمر بی حالت از ویژگی های این تیپ بدنی است. این تیپ بدنی از پهلو دارای هیچ برآمدگی نیستند و به تیپ پسرانه نیز شناخته میشوند.

مهم نیست چقدر لاغر هستید مهم این است که همیشه برنامه غذایی سالمی داشته باشید. پس سعی کنید زیاد سمت شیرینی و غذاهای ناسالمی مثل  فست فود نروید. تیپ های بدنی مستطیل شکل معمولا اضافه وزن پیدا نمی کنند اما با این وجود بهتر است چربی های سالم مثل آووکادو، بادام، ماهی سالمون و… مصرف کنند و پروتئین های گیاهی به برنامه غذایی خود اضافه کنند.

 

تیپ بدنی سیب

تیپ های بدنی سیب در قسمت میان تنه درشت تر هستند.

باید تعداد وعده های غذایی آن ها زیاد و مقدار غذا کم باشد. غذاهای سرشار از فیبر، میوه، سبزیجات، ویتامین C و لبنیات کم چرب مصرف کنید. غذاهایی که گاز معده تولید می کنند نخورید مثل فست فود، نان و بعضی سبزیجات.

نکته مهم اینکه شش وعده در روز غذا بخورید و مقدار غذا را کم کنید.

 

تیپ بدنی گلابی

تیپ های بدنی گلابی باسن و پایین تنه درشت تری نسبت به بالاتنه دارند. این تیپ ها در قسمت باسن و ران چاق می شوند و معمولا دچار مشکل احتباس آب می شوند. تیپ های بدنی گلابی باید گوشت، ماهی، تخم مرغ، محصولات لبنی و غذاهای سرشار از پروتئین مصرف کنند.

میوه هایی مثل هندوانه و آناناس برای این تیپ های بدنی عالی هستند زیرا سمومی که سرعت متابولیسم بدن را کاهش می دهند از بین می برند. این میوه ها را همراه با چای های گیاهی مثل چای سبز مصرف کنید.

غذاهایی که سدیم زیادی دارند مصرف نکنید. به عبارت دیگر مصرف نمک و غذاهای تصفیه شده مثل نان، نودل و برنج را کم کنید و آن ها را با غذاهای کامل جایگزین کنید.

تیپ بدنی ساعت شنی

تیپ بدنی ساعت شنی مطلوب ترین تیپ بدنی برای خانم هاست. این تیپ ها در تمام قسمت های بدن به طور یکسان چاق می شوند.

۵ الی ۶ وعده غذایی در روز داشته باشید در واقع تعداد وعده های غذایی را زیاد و مقدار غذا کم باشد. . میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید و از پروتئین های بدون چربی چربی استفاده کنید، مصرف غذاهای تصفیه شده مثل (نان، نودل و برنج) اجتناب کنید و غذاهای کامل را جایگزین آن ها کنید

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹