تا به حال استروئید مصرف کرده اید و یا دوست دارید مصرف کنید؟

۰۹
فروردین


تا به حال استروئید مصرف کرده اید و یا دوست دارید مصرف کنید؟

admin

 

 

استروئیدهای آنابولیک هورمون‌های بسیار قوی‌ای هستند. آنها روی کل بدن تأثیر می‌گذارند. برخی از عوارض جانبی آنها در مردان و زنان یکسان است، ولی برخی دیگر از عوارض جانبی آنها بیشتر به جنسیت و سن بستگی دارد.

 

پیشنهاد میکنم فیلم مربوط به فواید و عوارض استروئیدها را ببینید ،

برای دیدن بخش اول فیلم در کانال یوتیوب ما اینجا کلیک کنید 

 برای دیدن بخش دوم فیلم در کانال یوتیوب ما اینجا کلیک کنید 

 

 

 

 

از دهۀ ۱۹۵۰ مصرف موادی به‌نام استروئید در بین ورزشکاران و بدنسازان رواج یافت. آن‌ها این مواد را برای بدنسازی و پرورش اندام، حجیم کردن ماهیچه‌ها و افزایش قدرت بدنی مورد استفاده قرار می‌دهند. امروزه مصرف این ماده به دیگر گروه‌های جامعه نیز سرایت کرده است. مطالعاتی که روی سوء‌مصرف مواد در بین نوجوانان صورت گرفته‌اند، حاکی از آن است که مصرف استروئیدها در جوانان به‌ویژه در میان نوجوانان دبیرستانی از شیوع بالایی برخوردار است. مصرف‌کننده‌های مرد نیز به مراتب تعدادشان بیشتر از زنان و حدود ۵۰ برابر آن‌ها است. حدود نیمی از مصرف‌کنندگان استروئیدها، مصرف آن‌ها را قبل از ۱۶ سالگی آغاز می‌کنند. بالاترین نرخ مصرف این مواد در میان گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ ساله می‌باشد و گروه سنی ۲۶ تا ۳۶ ساله‌ها در رده دوم قرار دارند. در واقع بسیاری از جوانان، مصرف استروئیدها را خطر جدی برای سلامتی نمی‌دانند و از مضرات آن غافل‌اند.

 

مصرف بیش از حد این ماده می‌تواند به اعتیاد به آن منجر شود و عوارض جبران ناپذیری برای فرد مصرف کننده به همره داشته باشد

 

استروئیدها چه زمانی که به صورت خوراکی مصرف می‌شوند و چه زمانی که تزریق می‌گردند، در نهایت جذب خون شده و با گردش خون به سراسر نقاط بدن از جمله مغز و ماهیچه می‌رسند. استروئیدها پس از ورود به اندام‌ها، وارد سلول‌های آن شده و با چسبیدن به پروتئین موجود در مایع درون سلولی، خود را به هسته آن می‌رسانند. سپس روی کارکرد اغلب اندام‌ها اثر گذارده و می‌توانند کبد، کلیه‌ها، قلب و مغز تحت تأثیر قرار دهند.

گاهی مصرف‌کنندگان استروئید برای کاهش پیامدهای منفی ناشی از مصرف این مواد مثل افسردگی، به سوی سایر مواد از جمله تریاک و هروئین کشیده می‌شوند.

بهترین راه پیشگیری از اعتیاد به سوء‌مصرف استروئیدها در نوجوانان، دادن اطلاعات صحیح راجع به این مواد اعتیادآور و آگاه ساختن آنان از عوارض مصرف آن‌ها است.

پیشنهاد میکنم فیلم مربوط به فواید و عوارض استروئیدها را ببینید ،

برای دیدن بخش اول فیلم در کانال یوتیوب ما اینجا کلیک کنید 

 برای دیدن بخش دوم فیلم در کانال یوتیوب ما اینجا کلیک کنید 

 

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹