بهترین رژیم غذایی متناسب با گروه خونی شما

۱۷
بهمن


بهترین رژیم غذایی متناسب با گروه خونی شما

admin

“بهترین رژیم غذایی متناسب با گروه خونی شما ” این تبلیغ را شنیده اید؟به نظر شما این ادعا درسته و پشتوانه علمی داره؟

 

برای اولین بار , ارتباط رژیم غذایی با گروه های خونی توسط دکتر “پیتر آدامو” در کتاب ایشان تحت عنوان “بر اساس گروه خون خود تغذیه کنید” (Eat Right For Your Type) در سال ۱۹۹۷ ارائه شد ، البته قبل از ایشون هم در مشرق زمین این نظریه وجود داشته .

ادعاهای بسیاری در مورد ارتباط گروه خونی و کاراکتر, شخصیت, نحوه ارتباط افراد با دیگران و… پس از شناسایی گروه های خونی در سال ۱۹۰۰ مطرح شده.

ایشون در کتابشون آدمها را براساس گروه خونی آنها طبقه بندی کردن!

 

گروه خون: O دکتر آدامو این گروه خون را گروه شکارچیان می‌نامد. او به دارندگان این گروه خونی، پیروی از رژیم غذایی غنی از پروتئین را توصیه می‌کند. او بر این باورست که گروه خون O، اولین گروه خونی است و از ۳۰۰۰۰ سال پیش سرچشمه گرفته‌است.

 اما دانشمندان بر این باورند که در واقع قدیمی‌ترین گروه خون، گروه خون A است.

 

 

گروه خونA: دکتر آدامو این گروه خون را گروه کشاورزان نامیده و بر این باورست که این گروه، از آغاز عصر کشاورزی یعنی ۲۰۰۰۰ سال پیش سرچشمه گرفته‌است. او به دارندگان این گروه خونی توصیه می‌کند سبزیجات بیشتری مصرف کرده و از مصرف گوشت قرمز اجتناب کنند. رژیمی شبیه رژیم گیاهخواران برای این گروه خون مناسب است.

 

 

گروه خونB: دکتر آدامو این گروه خون را گروه چادرنشین نامیده و معتقد است که این گروه، از آغاز ۱۰۰۰۰ سال پیش سرچشمه گرفته‌است. او بیان می‌کند که دارندگان این گروه خون دارای یک سیستم ایمنی قوی و یک سیستم گوارشی انعطاف‌پذیر هستند. او معتقد است که دارندگان گروه خون B، تنها گروهی هستند که قادر به هضم لبنیات هستند.

اما با وجود اینکه اکثر دارندگان گروه خون B اهل آسیا هستند، اما حساسیت به لاکتوز در بین مردم آسیا، آمریکای جنوبی، آفریقایی تبار رایج تر بوده و در میان کسانی که از تبار شمال اروپا و شمال غرب هند هستند، کمیاب تر است.

 

 

 

گروه خون AB : دکتر آدامو این گروه خون را گروه معما نامیده و معتقد است که این گروه اخیراً تکامل پیدا کرده‌است و سرچشمه آن به کمتر از ۱۰۰۰ سال پیش بر می‌گردد.

 بررسی‌های علمی اخیر نشان داده است که هیچ نوع شواهد علمی برای حمایت از نظریه رژیم غذایی گروه خونی وجود ندارد و برای رسیدگی به آن به مطالعات علمی ای که به درستی طراحی شده باشد، نیاز است. در حال حاضر هیچ مدرکی برای اثبات خاصیت رژیم غذایی بر اساس گروه خون وجود ندارد. برای اثبات این موضوع، می‌بایست تحقیقات گسترده‌ای بر روی دو دسته از افراد دارای یک نوع گروه خونی که یکی از رژیم غذایی بر اساس گروه خون پیروی می‌کند و دیگری از رژیم غذایی متداول پیروی می‌کند، انجام شود و نتیجه تحقیقات دو گروه با هم مقایسه گردد.به همین دلیل دکتر آدامو نتوانست کتاب هایش را توسط ناشرهای علمی به چاپ برساند در حالیکه ناشرهای علمی از تئوری های جدید و با این وسعت جنجالی به شدت استقبال می کنند. در نتیجه کتاب ایشان یک کتاب معمولیست و نه یک کتاب علمی.

جالب اینجاست که دوستان طب سنتی هم هیزم به آتش این ادعای غیر علمی زده اند و مثل اغلب اوقات دستاوردهای علم مدرن (مثل شناسایی گروه خونی) را با ادعاهای خود قاطی کرده و طرفدار و مُبلغ این ادعا شده اند ، بدون اینکه پژوهشی بکنند و نظریه علمی داده اند.

پس در یک کلام

رژیم غذایی و گروه خونی هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند

 

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹