بهترین تغذیه بعد از تمرین برای ورزشکاران حرفه ای

۳۱
مرداد


بهترین تغذیه بعد از تمرین برای ورزشکاران حرفه ای

admin

یک شیک پر پروتئین بنوشید

بعد از تمرین با۲۰ گرم کشک برای افزایش قدرت ترمیم عضله بدن به اضافه  ۲۰ گرم کاسئین یک شیک مفید بسازید.

نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که اگر ورزشکار پس از تمرین مخلوطی از پروتئین‌های زود هضم مثل پروتئین فوق العاده کشک که پر از BCAA است و سریع هضم می‌شودو پروتئین دیر هضم مثل کاسئین موجود در شیر یا پنیر بخورند ، آنگاه نتیجه بهتری خواهد گرفت.

همانطور که میدانید مصرف پروتئین برای رشد و ترمیم عضله بسیار ضروری است.

متاسفانه بدن ما دائماً در حال شکستن پروتئین‌هاست پس رژیم غذایی ما باید مقادیر مناسب پروتئین را برای مصرف بدن تأمین کند.

 BCAA

در موارد محدود کردن کالری یا درطی دوره‌هایی که ورزشکار مدت و شدت تمرین را افزایش می‌دهد، ممکن است میزان گلیکوژن و قند خون برای سوخت رسانی به فعالیت‌های سنگین بدن کافی نباشد و بدن انرژی لازم را از خود بافت عضله تأمین کند (کاتابولیسم عضله).

آمینو اسیدها برای ورزشکاران دارای اهمیت بسیاری هستند. به خصوص BCAAها (لئوکسین، ایزولئوکسین و والین) که عضلات بدن عاشق آن‌ها هستند.

BCAAها به همان دلیل که قبل از تمرین مصرف باید شوند، بعد از تمرین هم باید به مصرف برسند. احتمال این‌که در مصرف BCAAها دچار اشتباه بشوید وجود ندارد مگر این‌که بخواهید نوشیدنی حاوی آن‌را یک‌جا سر بکشید. با این‌کار میزان آمینو اسید موجود در خون رابسیار افزایش داده‌اید. توصیه می‌کنیم که بعد از تمرین با وزنه  ۱۰ گرم BCAA مصرف کنید. به خصوص اگر کمبود کالری دارید.

کربوهیدارت‌های زود هضم

به سختی در باشگاه تمرین کرده‌اید تا جاییکه زمان برگشتن به خانه نمی‌توانید شلوارتان را بالا بکشید. احتمالاً به دلیل انجام ورزش سنگین میزان قند و گلیکوژن خون شما پایین آمده. حتی تازه کارهای باشگاه‌تان هم می‌داند که بعد از تمرین باید پروتئین مصرف کرد، اما هر کسی سر از مزایای کربوهیدراتی که سریع هضم بشود در نمی‌آورد.

از نقطه نظر فیزیولوژیکی، بدن شما اول از همه می‌خواهد میزان قند خون خودش را بالانس کند و گلیکوژن تولید کند نه این‌که عضله‌ سازی کند.پس کربوهیدرات زود هضم بخورید تا بدن‌تان گلیکوژن در خون آزاد، انسولین تولید و سریع‌تر عضلات را ریکاوری کند. ولی میزان مصرف برای هر فرد متفاوت است، اما برای افزایش دادن قدرت ریکاوری ۵۰ تا ۷۵ گرم بعد از تمرین مصرف کنید.

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹