اندازه گیری بدن: راهنمای نهایی برای پیگیری تناسب اندام (بخش اول)

۱۳
خرداد


اندازه گیری بدن: راهنمای نهایی برای پیگیری تناسب اندام (بخش اول)

admin

اگر در حال کاهش وزن یا تناسب اندام قرار دارید ، باید این مقاله را بخوانید. چرا؟ زیرا پیگیری اندازه گیری های بدن و پیشرفت تناسب اندام می تواند برای رسیدن به هدف بسیار مهم باشد!

کسانی که موفق به تغییر و تحول در خود می شوند ، کسانی هستند که همه چیز را یادداشت می کنند. همانطور که می گویند “آنچه اندازه گیری می شود بهبود می یابد.” یا همانطور که به دانشجویان مربیگری خود می گوییم :”مشکل را ردیابی کنید تا مشکل را حل کنید!”

امروز ، ما این عادت ها در زندگی را به شما آموزش می دهیم:

  • پیشرفت تناسب اندام را چگونه می سنجید؟
  • اندازه گیری بدن را چگونه انجام می دهید؟
  • برای پیشرفت کاهش وزن باید چه چیزی را اندازه گیری کرد؟ 
  • چگونه متوجه میشوید در ورزشگاه پیشرفت می کنید؟
  • داستان های موفقیت در مورد افرادی که پیشرفت خود را ردیابی می کنند

بیایید درست پیشرفت کنیم!

پیشرفت بدنتان را چگونه ارزیابی می کنید؟

آیا این داستان آشنا نیست؟ شما تصمیم می گیرید که می خواهید لاغر شوید یا بدنتان را خوش فرم کنید . شما هر روز به مدت یک هفته می دوید و سعی می کنید غذای کمتری میل کنید. شما هر روز به مدت یک هفته روی ترازو می روید و خود را وزن میکنید و اعداد پایین می روند. یک آخر هفته به یک رستوران می روید ، شنبهروی ترازو میروید ، و  وزنتان بالاتر از گذشته است! دیوانه می شوید و از تصمیم خود پشیمان میشوید . بعد از مدتی دوباره شروع میکنید به کم خوردن و دویدن و داستان دوباره تکرار میشود. حدس می زنم این داستان ۸۰٪ از افرادی است که سعی در تغییر دارند.

خوشبختانه ، شما در حال خواندن این مقاله هستید ، به این معنی که شما به احتمال زیاد باهوش ، بسیار خوب ، متواضع و آگاه هستید که انجام همان کارها بارها و بارها در حالی که انتظار دارید نتیجه متفاوت باشد ، تعریف جنون است. مهمتر از آن ، شما اهمیت پیگیری پیشرفت خود را می فهمید و برای آنها ارزش قائل هستید – همانطور که گفته می شود “آنچه اندازه گیری می شود بهبود می یابد”.

این موضوع به ویژه به این دلایل درست است:

۱) اگر شما در حال آموزش صحیح هستید (با تأکید بر تمرینات قدرتی) ، ترازو کل داستان را نمی گوید.  اگر شما خود را از گرسنگی می کشید ممکن است وزن شما به همان سرعت کاهش نیابد که اگر خودتان را گرسنه می کردید و ۲۰۰ متر در روز می دویدید. ممکن است قوی تر و عضلانی شوید اما ترازو هیچ چیز را درست نمی گوید. حالا، اگر شما فقط به عنوان “اندازه گیری ” خود از ترازو استفاده میکنید ، احتمالاً از عدم “پیشرفت” بسیار دلسرد و افسرده خواهید شد. ولی ، اگر شما به درستی تغییرات بدن خود را ردیابی می کردید ، متوجه می شوید که با انجام درست کارها پیشرفت های چشمگیرتر و سالم تری انجام می دهید. 

توجه: ترازو همچنین می تواند به عنوان یک ردیاب روند خوب عمل کند، یک ابزار اصلی برای نشان دادن کم و زیاد شدن وزن در طول یک دورهدر حین ساختن عضلاتاست.

۲) شما نمی دانید که آیا در مسیر صحیح هستید. در کنار این که ترازو کل داستان را نمی گوید ، سخت است که بگویید آیا شما به شکل مناسب وزن از دست می دهید یا نه. جنبه های دیگری وجود دارد که به غیر از عدد موجود در ترازو است ، از جمله دیدن بدن ، احساس و مکان کاهش وزن – ماهیچه است یا چربی ذخیره شده – اگر نمی توانید تصور کنید کجا بوده اید یا هدفتان چیست ، چگونه می توانید راه درست را طی کنید؟

۳) شما نمی دانید چقدر می خورید. اگر اضافه وزن دارید ، ممکن است فکر کنید متابولیسم شما خراب است و به راحتی نمی توانید وزن خود را کاهش دهید. (بررسی برخی موارد داستان دیگری را بیان می کند). اگر شما دچار کمبود وزن هستید و “نمی توانید وزن خود را بالا ببرید ، بدون توجه به آنچه می خورید” ، احتمالاً نمی دانید چه مقدار کالری را به طور روزانه مصرف می کنید. ما معمولاً به “اندازه” مناسب و آنچه که یک وعده غذایی را تشکیل می دهد ، چنین احساس پیچیده ای داریم.

۴) نمی توانید بگویید که قوی تر می شوید یا نه. برای سازگاری و قوی تر شدن ، بدن ما باید دائماً مورد چالش قرار بگیرد. اگر به مدت یک سال هر روز ۳ ست ۱۰ تایی فشار را انجام دهید … شما در انجام ۳ ست ۱۰ تایی سریع و چیزهای دیگر واقعاً خوب خواهید بود.

برای به دست آوردن نتیجه باید به طور مداوم سختی تمرینات خود را افزایش دهید.

مفهوم “اضافه بار بیشتر” سنگ بنای آموزش قدرت است. اگر نمی دانید که آخرین بار چگونه کار کردید ، چگونه می توانید این بار بهتر کار می کنید؟

 

آنچه اندازه گیری می شود بهبود می یابد!


من مطمئن هستم که دلایل واقعی روانشناختی وجود دارد که دلیل این اتفاق است ، اما می دانم که اگر ورزش کنم اگر دقیقاً بدانم که چه چیزی را برای بلند کردن یا چه سرعتی  دویدن نیاز دارم ، حتما بهتر میشوم. اگر من هفته گذشته ۳۰ فشار را تحمل کردم ، این هفته “۳۱” می شود ۳۱! ۳۱! ” در حین انجام حرکات آنها در ذهنم حک شده است … پس مطمئناً ، به ۳۱ خواهم رسید. مهمتر از این ، اگر دائماً : پیگیر آنچه می خورید هستید ، اندازه گیری تمرینات خود را پیگیری میکنید ، شما همیشه فکر “سلامتی” هستید ، بنابراین تصمیمات سالم تری را بر اساس مبنایی بیشتر اتخاذ میکنید. امیدوارم در این مرحله حداقل به این نتیجه برسید که شاید شما باید شروع به پیگیری پیشرفت خود کنید. 

چگونه اندازه گیری های بدن را انجام می دهید؟

هنگامی که تمرین قدرتی می کنید و به درستی غذا می خورید ، بدن در حین نگه داشتن ماهیچه های که از قبل دارید  است و فقط چربی از دست میدهد، حالا به شما میگویم که :“می توان وزن کم کرد و همزمان عضله شد؟”

این را با رژیم های اشتباه و که بارها باعث “کاهش وزن” بیشتر شده بود مقایسه کنید ، اما شما هم عضله و هم چربی را از دست داده اید (که باعث میشد شل و ضعیف که به نظر برسید ).

با ارزیابی بدنتون بیش از یک روش ( فقط روی ترازو نروید!) ، شما می توانید دقیق تر در مورد رژیم و برنامه تمرینی خود نظر بدهید ، چون نقاط قوت و ضعف خورا خواهید دید. اگر بعد از گذشت مدتی به هدف خود نرسید، می دانید که باید برخی از تنظیمات را انجام دهید.

قبل از اینکه روش اندازه گیری را بگویم ، یک قانون اساسی بگذاریم: همه چیز را به صورت روزانه اندازه گیری نکنید. بدن ما دستگاه فوق العاده پیچیده ای است که انواع تغییرات درتمام  روز و شب اتفاق می افتد.

بنابراین خود را در هفته یک بار با زمان و شرایط یکسان اندازه گیری کنید. بعد از بیدار شدن و قبل از خوردن صبحانه زمان خوبی است. بسته به برنامه شما ، یک روز مشخص از هفته را  انتخاب کنید ، اگر تمایل دارید تا آخر هفته را به خوش بگذرانید ، توصیه می کنم که اندازه گیری های خود را در روز چهارشنبه انجام دهید تا کلی نتیجه بگیرید.

ارسال دیدگاه

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

تماس با ما

info@behtan24.com

میدان فاطمی - جنب جهاد کشاورز - ساختمان ۱۸ - طبقه ۷ - واحد۱۳

۸۸۹۲۴۷۹۸-۹